Menu Close

Zwiedzanie wawelu

Wawel to przepiękny zakątek w Polsce, który położony jest w Krakowie zaraz obok Wisły. Zamek Królewski na Wawelu niesie za sobą wspaniałą historię, o której każdy Polak powinien coś wiedzieć.

Wawel Castle tour

To świetna możliwość zwiedzenia całego kompleksu zamkowego na Wawelu. Obecnie zamek po wielu remontach, które spowodowane były licznymi pożarami i rozbojami, jest dostępny dla zwiedzających turystów. Zamek Królewski na Wawelu był niegdyś siedzibą polskich królów, co dzisiaj czyni go najważniejszym obiektem historycznym w naszym kraju. Zamek to również największe muzeum w Polsce. Na licznych wystawach można zobaczyć cenne obrazy, porcelany czy nawet meble. Kompleks ten liczy aż 71 komnat, a każda wystawa prezentowana jest w osobnej. Co roku od wiosny, turyści mają możliwość odwiedzenia Smoczej Jamy, w której to według starych legend przebywał słynny smok wawelski, tak często wykorzystywany w przesłaniach dla dzieci. Po wynajęciu przewodnika można wyruszyć na wyprawę, podczas której zwiedzający mogą wspiąć się na poziomy baszty Sandomierskiej i obejrzeć cały dziedziniec. Muzeum na Wawelu organizuje również najróżniejsze koncerty dla publiczności oraz pokazy sztuki. https://www.seekrakow.com/en/wawel-royal-castle-tour/

Wawel to wspaniałe miejsce, które jest warte zobaczenia. Dla osób ciekawych świata i historii okaże się z pewnością strzałem w dziesiątkę. Będzie to przy okazji wspaniała zabawa dla naszych najmłodszych zwiedzających.