Menu Close

Kto powinien ukończyć kurs nawigacji morskiej?

Szkolenia żeglarskie oraz kursy nawigacji morskiej prowadzone są coraz częściej, szczególnie w sezonie letnim. Program zajęć obejmuje powtórkę informacji podstawowych, nauczenie się obsługi przyrządów nawigacyjnych oraz analizowanie prawidłowego korzystania z map.

Jak zapisać się na kurs?

Zapisując się na kurs nawigacji morskiej trzeba pamiętać o kilku, ważnych kwestiach. Szkolenia nie odbywają się na terenie całej Polski. Grupy kursantów są zazwyczaj bardzo małe, miejsc więc nie starczy dla każdego.

Po kursie bez wątpienia można utrzymywać kontakt z instruktorem i zdobyć odpowiedni na pytania, które nie zostały poruszone na szkoleniu. Warsztat zazwyczaj trwa dwa dni, lecz jest to wystarczająca ilość czasu, aby zdobyć jak najwięcej informacji na temat nawigacji morskiej.

Szkolenia nawigacyjne

Aktualnie na jachcie pojawia się coraz więcej elektronizacji. Właśnie dlatego należy zdobyć wiedzę nawigacyjną, która może przydać się w wielu sytuacjach. Oprócz tego, że kursy nawigacji morskiej odbywają się w grupach, to można również skorzystać z warsztatów indywidualnych, gdzie instruktor skupi się tylko na poszerzaniu naszej wiedzy. Takie zajęcia są z pewnością droższe, aczkolwiek warto w nie zainwestować.