Menu Close

Kurs radiooperatora SRC i związane z nim kwestie merytoryczne

Prowadzenie zaawansowanej komunikacji na morzu jest niezbędne do bezpiecznego poruszania się po wielu różnych akwenach. Dlatego rzetelny i profesjonalny kurs radiooperatora SRC, jest nie tylko kolejnym papierkiem”, który trzeba zdobyć, ale też niezbędną umiejętnością, która może uratować życie.

Praktyka i teoria, czyli wiedza od podstaw

Zdecydowana większość kursów dla radiooperatorów systemów SRC, składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna – często dostępna w formie szkoleń online – jest podstawą takiego kursu. Z kolei z części praktycznej mogą skorzystać osoby, które chcą nauczyć się podstaw solidnej, morskiej komunikacji i – niejako przy okazji – lepiej przygotować się do egzaminu przeprowadzanego przez stosowną komisję.

Zagadnienia teoretyczne i praktyczne

W trakcie trwania kursu radiooperatora SRC, słuchacze zaznajamiają się z kompleksową wiedzą na temat obsługi radia w komunikacji morskiej.

W trakcie kursu poruszane są zagadnienia dotyczące komunikacji radiowej, poszczególnych jej kanałów, sposobu i okoliczności ich wykorzystania itd. Słuchacze zaznajamiają się też z zasadami komunikacji pomiędzy morzem a lądem i z nowoczesnymi systemami radiołączności (np. takimi jak GMDSS).

Podsumowanie

Kurs radiooperatora SRC to nie tylko sucha wiedza praktyczna dotycząca zaawansowanej komunikacji na morzu. To przede wszystkim możliwość poznania zagadnień, które w wielu sytuacjach mogą uratować życie. Dlatego poruszanie tak istotnych kwestii merytorycznych jest tu tak ważne.

Zainteresowanych zapraszam po bliższe informacje na tę stronę