Menu Close

Zwiedzanie Krakowa i jego okolic

Ludzie potrafią mieszkać w danym miejscu przez wiele lat, mimo to wciąż nie odkryli jego ciekawych zakamarków. Tak samo zapewne jest z Krakowem i jego okolicami, które bardzo rzadko zostają odkryte bądź nikt nie wie o ich istnieniu. W artykule znajdą się informacje o wyjątkowych miejscach zarówno tych w centrum jak i tych mieszczących się po okolicach.

Skałki Twardowskiego

Tuż przy Zakrzówku można odkryć urodzajne skały, które pokrywa głęboka zieleń. Najczęściej jest odwiedzane przez studentów, gdyż prawie obok znajduje się Kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego. To niepowtarzalne miejsce jest idealne do odpoczynków czy zaczerpnięcia świeżego powietrza.

Cmentarz Rakowicki

Jeżeli ktoś zastanawia się nad odwiedzeniem oryginalnego miejsca w samym centrum Krakowa warto postawić na ten cmentarz. Jego historia rozpoczęła się w XIX wieku. Jest on miejscem pochówku zarówno zwykłych mieszkańców jak i ludzi, którzy byli wielkimi postaciami historycznymi, czy to w polityce czy kulturze. Znajduje się tutaj Jan Matejko, Wisława Szymborska czy Marek Grechuta.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Być może wydaje się banalna i większość uważa, że prawie każdy Polak ją odwiedził, mimo to według statystyk uznaje się, że około 60% zwiedzających to są Brytyjczycy i Niemcy. Dodatkowo można tam organizować różne imprezy, nawet wesela. W 1976 roku kopalnia wpisana została do krajowego rejestru zabytków i od tego czasu zwiedziło ją miliardy osób.

Auschwitz tour – dlaczego jest tak ważne jego zwiedzenie?

Przede wszystkim Muzeum Auschwitz powinno się odwiedzić ze względu na jego historię i tragedie, które tam miały miejsce. Każda osoba powinna chociaż raz w życiu zobaczyć to, co człowiek potrafił wyrządzić drugiemu człowiekowi. Dodatkowo ma się porządną lekcję historii dzięki profesjonalnym przewodnikom, którzy bardzo poważnie podchodzą do swojej pracy, aby jak najlepiej przekazać całą swoją wiedzę. Momentami historie Obozu Auschwitz zapierają dech w piersiach. https://www.seekrakow.com/en/auschwitz-birkenau/