Menu Close

Prosty sposób na tours in Krakow, który zapadnie wszystkim w pamięci

Jednodniowe wypady do Krakowa wcale nie muszą wiązać się z szybkim „zaliczaniem” poszczególnych punktów wyjazdu. Wręcz przeciwnie –https://www.seekrakow.com/en/ tours in Krakow można realizować na spokojnie, bez nadmiernego pośpiechu. Zwłaszcza, jeśli uda się odpowiednio zorganizować ten czas.

Co na początek?

Wycieczkę warto rozpocząć od krakowskiego rynku i wizyty w Sukiennicach. Obowiązkowo trzeba też zobaczyć Kościół Mariacki. Następnie warto skierować się w stronę Wawelu, po drodze oglądając przepiękne kamienice Starego Miasta. Na ten etap można poświęcić 2 – 3 godziny.

Wawel i coś więcej

Po dotarciu do Wawelu, warto zrobić sobie chwilowy postój. Okolice Wieży Srebrnych Dzwonów nadają się do tego idealnie. Zwiedzanie tego olbrzymiego kompleksu historycznego to kolejne 3 godziny. Można więc liczyć, że powrót z Wawelu wypadnie gdzieś w okolicy godziny 13 – 14. Następnie trzeba zjeść obiad (obowiązkowo w okolicy Rynku) i wyruszyć w dalszą podróż.

Dobrym pomysłem będzie zwiedzanie tutejszych zabytków, wizyta w Ogrodzie Botanicznym, odwiedzenie Tyńca itd. Jednym słowem – po zakończeniu stałej części wypadu do Krakowa, można odwiedzić inne miejsca, które z różnych względów są bliskie turystom.

Podsumowanie

Po zakończeniu wycieczki trzeba wrócić do domu. Jeśli tour in Krakow ma mieć sens, warto (w zależności od miejsca zamieszkania) wyjechać około godziny 18 – 20. Jednym słowem taki wyjazd można dość łatwo zorganizować i to bez konieczności ciągłej „gonitwy” po mieście.