Menu Close

Fabryka Oskara Shindlera

Obecnie, w czasie pandemii Muzea w Polsce świecą pustkami. Wiele osób zapomina o nich oraz o wyjątkowych eksponatach, które czekają na zwiedzających. Warto jednak podkreślić, że coraz więcej miejsc otwartych już jest dla chętnych i przy zachowaniu wszelkich zasad – bezpiecznie można skorzystać ze wszystkiego, co one oferują.

Schindler’s factory


Schindler’s factory to Muzeum w Krakowie, które od samego początku cieszyło się ogromnym powodzeniem wśród zwiedzających. Zarówno młode osoby, jak i starsze chętnie przybywają tu, by dowiedzieć się czegoś więcej o historii oraz o przeżyciach osób, które żyły w czasach II Wojny Światowej. Na miejscu na zwiedzających czeka mnóstwo fotografii, przedmiotów oraz filmów, które idealnie przedstawiają wszystko to co miało miejsce kilkadziesiąt lat temu. https://www.seekrakow.com/en/schindlers-factory-guided-tour/

Co trzeba wiedzieć?


Schindler’s factory to muzeum, które otwarte jest zarówno jest dla klientów indywidualnych, jak i dla większych grup. W roku szkolnym, w ciągu tygodnia można zobaczyć tu uczniów ze szkół, którzy chcą w interesujący sposób nauczyć się historii. W weekendy z kolei przyjeżdżają tu turyści z całej Polski oraz z zagranicy. Dzięki audio-przewodników, każdy bez problemu w różnym języku dowie się wielu cennych informacji o tym miejscu. Dobrym pomysłem jest wcześniejsza rezerwacja biletów, by mieć pewność, że w konkretnym dniu – będzie możliwość zwiedzenia Muzeum wraz z bliskimi. Bilety bowiem są często wykupowane nawet na kilka dni do przodu.