Menu Close

Jak przystąpić do egzaminu SRC online?

egzamin src online

Żegluga morska często wymaga zdobycia stosownych uprawnień i doświadczenia w zakresie radzenia sobie na morzu w trudnej sytuacji. Sporym zainteresowaniem cieszą się kursy SRC, które pozwalają zyskać uprawnienia radiooperatora. Po kursie przystępujemy do egzaminu państwowego, który jest organizowany przez UKE – Urząd Komunikacji Elektronicznej. Czym cechuje się egzamin SRC online? Z jakich części się składa? O czym warto pamiętać?

Egzamin SRC pytania – czego się spodziewać?

Warto zauważyć, że egzamin tego typu składa się z dwóch części – praktycznej i teoretycznej. Teoretyczna część obejmuje pytania testowe jednokrotnego wyboru. Praktycznej części mamy do czynienia z obsługą urządzeń radiokomunikacji, jakie są stosowane w żegludze morskiej. Po egzaminie mamy możliwość uzyskania międzynarodowego świadectwa SRC, które jest jedynym polskim uprawnieniem tego rodzaju. 

egzamin src online

Egzamin SRC online – jak do niego przystąpić?

Osoba pragnąca przystąpić do takiego egzaminu, musi zalogować się na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Przed zapisaniem się trzeba zapłacić za egzamin i wydanie świadectwa. Jeśli chodzi o zapisy na sesję, możliwe są one minimum 7 dni przed terminem. Co ciekawe, o kolejności przystąpienia do egzaminu decyduje tutaj data zgłoszenia, co warto mieć na uwadze. Uprawnienia SRC dają nam wiele nowych możliwości podczas żeglugi. Wpłyną nie tylko na komfort całej załogi, lecz także na jej bezpieczeństwo. Nie bez powodu kurs i egzamin SRC online cieszą się tak dużym zainteresowaniem na rynku.