Menu Close

Wielofunkcyjna płachta

Wyjazdy na pikniki organizowane na polach namiotowych kojarzą się najczęściej z pełnią lata. Mocne słońce i długie dni powodują, że uśmiech nawet na chwilę nie schodzi z twarzy.

Na tego typu plenerowych biwakach spotkać można najczęściej wielu ludzi, którzy nadają na podobnych falach i są naszymi bratnimi duszami. Biwaki w plenerze to oprócz szansy na poznanie nowych osób świetna okazja, aby odpocząć od codziennych obowiązków i zresetować swój umysł. Na takie imprezy warto się jednak dobrze przygotować szczególnie wtedy, kiedy musimy przejechać spory kawałek od domu i nie będziemy mogli po nic wrócić.

Płachta biwakowa

Poza namiotem, dużym plecakiem i kilkoma ubraniami na zmianę, na biwaku przyda nam się z całą pewnością taka płachta biwakowa, która może posłużyć między innymi jako schronienie przed deszczem, bądź jeśli jest to płachta wielofunkcyjna także jako śpiwór. Mieszkamy w kraju, w którym to klimat jest bardzo nieprzewidziany i mimo zapowiedzi osób odpowiedzialnych za prognozę pogody warto jest mieć ze sobą różnego rodzaju produkty, które mogą pomóc nam przetrwać ulewę. Jak wiadomo raczej nikt nie przepada za tym, by zmoknąć i czekać na zmianę pogody w mocno przemoczonych ubraniach.

Wodoszczelny namiot

Poza biwakową płachtą, która posiada wiele ciekawych funkcji warto jest również posiadać namiot, który będzie odporny na deszcz. Jak wiadomo szeroko dostępne namioty, które nie kosztują zbyt wiele mogą nas jedynie ochronić przed mniejszym deszczem, ale przed ulewą nie będą w stanie. Schronienie pod wyżej wymienioną płachtą w pozycji stojącej wydaje się więc najlepszym rozwiązaniem, dzięki któremu uda się przetrwać deszcz będąc w pełni suchym. Wielu ciekawych rzeczy dotyczących przetrwania w lesie i plenerze podczas deszczu można dowiedzieć się między innymi na obozach harcerskich.