Menu Close

Przewóz osób niepełnosprawnych w Krakowie

Kraków jest miastem, gdzie osoby niepełnosprawne na pewno mogą korzystać z wielu udogodnień. Jednym z nich jest transport, także zbiorowy takich osób. Ale co z przejazdami indywidualnymi? Czy oferta może być także atrakcyjna i być dla nich udogodnieniem? Na pewno tak. Warto przyjrzeć się tym propozycjom.

Kraków miasto otwarte dla osób niepełnosprawnych

Przewóz osoby niepełnosprawnej w Krakowie jest bardzo zróżnicowany. Takie osoby potrzebują przejazdu przede wszystkim do placówek medycznych. Zdarza się, że osoba niepełnosprawna chce się dostać do urzędu, placówki pocztowej, bankowej czy innej instytucji publicznej.

O ile może korzystać z transportu zbiorowego, który jest w Krakowie w pełni dostosowany do osób niepełnosprawnych, tak w przypadku przejazdów indywidualnych trzeba już stawiać na zindywidualizowane propozycje, które nie zawsze są kompleksowe.

Niepełnosprawni i ich potrzeby w transporcie

Osoba niepełnosprawna pod względem korzystania z transportu nie może być wykluczona. Dziś mnóstwo firm przewozowych w pełni dostosowuje swoją ofertę do właśnie tego typu osób. To dobrze, choć zdarzą się nieliczne przypadki, gdzie osoba niepełnosprawna nie ma możliwości skorzystać z takich ofert.

Wiele zależy od tego na jak sprawdzaną firmę stawiamy. Jak długo jest na rynku i jak wiele czasu jej oferta jest dostosowana właśnie do osób niepełnosprawnych. W Krakowie takich firm nie brakuje – i jednych i drugich. Dlatego warto wszystko dokładnie analizować.