Odzież Arcteryx: jakie cechy posiadają ubrania marki? – Recenzje malkontentki
Menu Close

Odzież Arcteryx: jakie cechy posiadają ubrania marki?

Arcteryx, kanadyjska firma z siedzibą w Vancouver, produkuje szeroką gamę odzieży outdoorowej, w tym techniczną odzież wierzchnią, rękawice, czapki i akcesoria. Ciężkie technologicznie ubrania są przeznaczone do wędrówek z plecakiem i innych sportów na świeżym powietrzu. Ze względu na wysoką cenę odzieży technicznej, konsumenci często chcą mieć pewność, że otrzymują produkty wysokiej jakości.

Ważna cecha odzieży Arcteryx: wodoodporność

Ubrania Arcteryx są zaprojektowane tak, aby były wodoodporne przy użyciu laminatu poliuretanowego lub mikroporowatego. Laminat poliuretanowy jest powłoką nakładaną na wewnętrzną stronę odzieży, która odpycha wodę. Kurtki z tym rodzajem impregnacji mają podklejone szwy i zamki błyskawiczne nad kieszeniami i suwakami, aby zapobiec przeciekaniu w tych miejscach. Mikroporowata powłoka odpycha wodę bez konieczności stosowania podklejanych szwów i klap z zamkami błyskawicznymi.

Kolejna wyróżniająca cecha firmy: ciepło

W ubraniach Arcteryx zastosowano różne metody izolacji – od pierza puchowego po izolację syntetyczną. Pierze puchowe jest lekkie, ściśliwe i odporne na wilgoć. Arcteryx projektuje i produkuje zaawansowaną technicznie odzież, okrycia wierzchnie i akcesoria dla szerokiej gamy aktywności. Sprzęt Arcteryx jest zaprojektowany tak, aby sprawdzał się w każdych warunkach. Projekty Arc’teryx są tworzone tak, aby zapewnić najlepszą możliwą wydajność, niezależnie od pogody czy aktywności. Obecnie można znaleźć duży asortyment odzieży, plecaków i sprzętu wspinaczkowego Arc’teryx w sklepach i online.

Wiodący producent sprzętu stosowanego na zewnątrz

Arc’teryx jest jedną z wiodących marek, które testują swoje produkty w terenie, zanim je sprzedadzą. Firma ta została stworzona „przez wspinaczy dla wspinaczy”. Oferuje szeroką gamę sprzętu outdoorowego i odzieży technicznej do alpinizmu, narciarstwa backcountry, wspinaczki skałkowej, wspinaczki lodowej, alpinizmu, turystyki pieszej i plecakowej.

Innowacyjność Arc’teryxa pozwoliła mu wyróżnić się z tłumu marek technicznej odzieży wierzchniej. Jej produkty obejmują wodoodporne kurtki, spodnie i koszule softshell, polary, kurtki puchowe, odzież casual i wiele innych – kupisz na polarsport.pl.