Menu Close

Wakacje w górach

Nie ma chyba osoby, która nie czekałaby z utęsknieniem na urlop. Większość z nas nie może sobie pozwolić na wzięcie większej ilości wolnych dni i zazwyczaj jest to jedynie dwutygodniowy urlop.

Spora część ludzi już w styczniu rozmyśla gdzie spędzić wolne chwile. Często ludzie są albo zagorzałymi fanami morza albo oddanymi fanami górskich wędrówek. Przedstawiciele każdej z tych grup nierzadko nie znajdują nici porozumienia w kwestii swoich wakacyjnych destynacji. Osoba ubóstwiająca morskie fale zwyczajnie nie rozumie, dlaczego niektórzy ludzie wolą zarzucić plecaki górskie na plecy i zdobywać kolejne szczyty (www.polarsport.pl/plecaki.html), skoro w tym samym czasie można wypić drinka na plaży. Amatorzy gór rozmyślają nad tym po co ktoś może odmawiać sobie pięknych widoków górskich dolin i lasów i woli leżeć bez ruchu na plaży. Polemika nie ma tu większego sensu – każdy powinien odpoczywać jak lubi.

Co można lubić w górach?

Ludzie spędzający urlop w nadmorskich miejscowościach, zazwyczaj osiedlają się na ten czas w jednym hotelu czy pensjonacie. Tymczasem osoby kochające góry zazwyczaj stawiają na wędrowny tryb spędzania urlopu i praktycznie każdą noc spędzają w innym schronisku. Do takiej wyprawy z pewnością należy dobrze się przygotować i spakować w plecaki górskie, a nie walizkę na kółkach, którą zazwyczaj zabiera się nad morze.

Co się zmieści do plecaka turystycznego?

Nie ulega wątpliwości, że ciężko jest się spakować na dwa tygodnie na przeróżne warunki pogodowe, które mogą spotkać nas na trasie. Plecaki turystyczne nie są małe, jednak należy pamiętać, że większa liczba zabranych rzeczy to dodatkowy ciężar, który trzeba będzie nosić codziennie na plecach, przez całe dwa tygodnie planowanych wędrówek. Warto spakować się z głową i zabrać wyłącznie niezbędne elementy – dokumenty, ubrania i konserwy czy puszki z jedzeniem.